Merhaba Ziyaretçi !
Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek İçin:
Oturum Açın veya Ücretsiz Kaydolun
 
[ Yeni Konular · Üyeler · Forum Kuralları · Arama · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Paylaşalım ! » Web Aleminden :: » +39 lu numaralardan gelen çağrılara dikkat (kesinlikle geri dönmeyin)
+39 lu numaralardan gelen çağrılara dikkat
OzKn07 Tarih: Pzt, 24-Ocak-2011, 10:08:13 | Mesaj # 1
Admin
Grup: Adminstrator
Mesajlar: 827
Ödüller: 11
Rep Puanı: 80
Statü: Offline

Exclamation +39'lu numaradan gelen çağrılara dikkat

+39'lu numaradan gelen çağrı

Son zamanlarda artan +39 ülke kodu ile başlayan numaralardan gelen çağrılarla ilgili olarak Turkcell’in bir açıklaması bulunuyor. Açıklamada telefona gelen cevapsız aramalara ilişkin olarak bunun yeni bir dolandırıcılık tipi olduğu ve numaralara geri dönüş yapılmaması gerektiği belirtiliyor.

Uluslararası ücret tarifesi

Bildiğiniz üzere yurtdışındaki yabancı operatöre ait bir numarayı aramanız halinde ücretlendirme Turkcell'in uluslararası ücret tarifesine bağlı olarak görüşme süresine göre yapılmaktadır. Aranan numaranın özel ücretli bir servis (Premium Rate Service) olması halinde ise yurtdışı operatör tarafından yapılan ücretlendirme şirketimiz tarafından abonelerimizin faturalarına aynen yansıtılmaktadır.

+39’un tamamı engellenemez

Şirketimizin; yabancı bir operatörün numaralarından hangisini özel ücretli bir servise hangisini normal bir aboneye tahsis ettiğini tespit etmesi dolayısı ile de sadece belli bazı numaraların şirketimiz abonelerini aramasını engellemesi mümkün değildir. +39 ülke kodu ile yapılan tüm aramaların engellenmesi ise o ülkeye doğru olan tüm haberleşmenin engellenmesi anlamına gelir ki bu da hukuka da aykırıdır.

Dikkatli olunuz

Tüm bu sebeplerle abonelerimizin istemedikleri sonuçlarla karşılaşmamaları için tanımadıkları yurtdışı numaralarından telefonlarına gelen cevapsız çağrılara karşı tedbirli olmaları ve bilmedikleri numaraları aramamaları gerekmektedir. 
Forum » Paylaşalım ! » Web Aleminden :: » +39 lu numaralardan gelen çağrılara dikkat (kesinlikle geri dönmeyin)
Page 1 of 11
Search: