Tekerlek Problemi - Forum - Tekerlek Problemi - Forum
Merhaba Ziyaretçi !
Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek İçin:
Oturum Açın veya Ücretsiz Kaydolun

[ Yeni Konular · Üyeler · Forum Kuralları · Arama · RSS ]
Page 1 of 11
Forum moderator: OzKn07, pesimisttrcı, hasan525 
Forum » Genel Bölüm » YARDIM BÖLÜMÜ » Tekerlek Problemi
Tekerlek Problemi
laempe Tarih: Pzt, 11-Temmuz-2011, 12:15:51 | Mesaj # 1
Kullanıcı
Grup: Kullanıcı
Ödüller: 0
Rep Puanı: 0
Statü: Offline
Herkese merhaba;
Benim bir sorum olacak.
Çeşitli sitelerden indirdiğim tır ya da kamyon yamalarını oyunda normal trafik içinde giden araçlar sınıfına ekleyecek şekilde "AI" klasörü "traffic_storage" dosyası düzenliyorum ve bu yeni ekleri ".scs" mod dosyasının içine "depolayarak" yeni oluşan ".scs" dosyasını oyunun ana mod klasörüne kopyalıyorum. Bütün bu işlemi yaptıktan sonra oyunu açıyorum. Oyunda, normal trafik içerisinde yeni eklediğim araç görünüyor, trafikte seyrediyor, ama bu aracın tekerlekleri kayıp. Araç resmen "görünmeyen tekerlekler" üzerinde "havada" gidiyor.
Ta ki ben aracın en az 10 metre yakınına gelene kadar da bu tekerlekler görünmüyor. Bu mesafeye kadar yaklaştıktan sonra tekerlekler görünür hale geliyor ve araçtan uzaklaşınca tekrar kayboluyorlar.
Bu durum bazen aracın bütün dingilleri için geçerli oluyor, bazen de sadece ön dingil ya da arka dingil için geçerli oluyor.
Eğer aracı "AI araç" olarak değil de kendim kullanırsam bir sorun olmuyor. Bütün tekerlekler yerinde oluyor.
Eğer araca bir trailer bağlı ise; ister oyunun kendi traileri olsun isterse yamanın içerisindeki trailer dosyası olsun; trailer tekerlekleri her durumda sorunsuz bir şekilde görünüyor.
".scs" dosyasını kontrol ediyorum ama ne tanımlamalarda ne de dosya yollarında bir yanlışlık yok; buna kesinlikle eminim. Ayrıca tekerlek dosyası da mod klasörü içinde; buna da eminim.
Diğer taraftan oyunun ana mod klasörü içinde herhangi başka bir kamyon, tır ya da trailer modu dosyası da yok, ayrıca trafik artırıcı bir mod dosyası da yok.
Sorunun nerede olabileceği hakkında bir düşüncesi veya çözüm önerisi olan var mı acaba?
Herkese çok teşekkürler.
İyi günler.

erhan

emirhan Tarih: Pzt, 01-Ağustos-2011, 19:56:15 | Mesaj # 2
Üye
Grup: Mercedes Truck Team
Ödüller: 1
Rep Puanı: 0
Statü: Offline
arkadaşım .o herkezde olan bir sorun . çözümü yok

demho65 Tarih: Per, 04-Ağustos-2011, 16:24:03 | Mesaj # 3
Kullanıcı